Chameleon Rental Company Homepage
Forum Home Forum Home > SOUND > Live Sound
  New Posts New Posts RSS Feed: Pojacivaci snage
  FAQ FAQ  Forum Search   Calendar   Register Register  Login Login

Pojacivaci snage

Post Reply Post Reply Page  123 8>
Author
Admin Group
Admin Group

Online Status: Offline
Post Options Post Options   Quote Sinisa KG Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pojacivaci snage
    Posted: 03 Nov 2012 at 10:26
Posto nam je kolega Marjan onako lepo predstavio PKN pojacala red je da otvorimo i ovakvu temu-koja pojacala imate-kako ste zadovoljni i koja vam se dopadaju?
nista ja neznam samo ovde motam kablove..
Back to Top
neshatomic View Drop Down
Groupie
Groupie
Expert

Post Options Post Options   Quote neshatomic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Nov 2012 at 12:26
Trenutno imam :

Crest Pro 8001
Crest pro 7001
crest pro 4801
Crest ca9
Mc2 audio E45

Pojacala koja sam imao pa otudjio :

crest pro 7200
crest ca6
crest ca12
crest pro 6001
Peavey gps 3400
crown xs 1200
crown xti 4000
crown xti 2000
crown xti 1000
crown ma 1201
carver pm 600
carver pm 1200
qsc rmx 4050HD
JBl urei 6290
InterM M1000
Peavey pv 2000
Peavey pv 8.5 c

I druga...vise se i ne secam...

Od svih snagasa koje sam imao i koja jos uvek imam,najvise volim staru Crest P seriju  ( crest 7001 , 8001 ) ubedljivo najkvalitetnija izrada,najpouzdaniji,zvucno najbolji ali i najtezi :(

Razlika izmedju crest pro serije i CA serije je velika iako je mnogi  neznaju,ukratko  pro serija ima bolji linearniji zvuk i mnogo bolji clip limiter.

Trenutno mi treba jaci snagas oko 2x 2200-2x 2500w na 4 oma,jedini crest  u toj klasi je crest 9001,ali posto je 49kG i ne moze da radi na 16A uticnicu ,moracu da izneverim crest i kupim nesto drugo.

Iz istog razloga sam kupio MC2 e45 za basove i zadovoljan sam kako radi.
Sad mi treba jos jedan snagas slicne snage za par JBL srx 725 i u zestokoj sam dilemi sta uzeti :(

Razmisljao sam  o :

1. crown i tech 4000
2.crest pro 9200
3. lab gruppen fp 6400
4.camco vortex 6
5. crest ca 18 ( koji sam pozajmio i probao   http://www.youtube.com/watch?v=1tFLBxYt5us )

I tako analizirajuci gore navedena 5 pojacala sam naisao na netu na pojacalo koje me je odusevilo na prvu loptu i koje sam odlucio da kupim. POWERSOFT DIGAM K3 ili K6.

Sve specifikacije ovog pojacala su odlicne 

od slew rate koji je 50 V/qs ( za razliku od ostala gore 5 pojacala koja imaju oko 20 V /qs, crest pro 9200 10 V/ qs , lab 6400 20 V/qs...)
damping >5000
odlican freq response
S/N ratio 112dB
RMS limiter , pik limiter po kanalu
crosover 
eq 
delay
fir,irr filteri

snaga 2x 2500w na 4 oma

i to sve spakovano u kuciste od 1h i 12kg :) 

Back to Top
mladen_lucky View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Quote mladen_lucky Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Nov 2012 at 13:49
Razmisli o PKN-u... Digam je po mom misljenju debelo preskup. Jedino sto nema DSP.
Back to Top
Sinisa KG View Drop Down
Admin Group
Admin Group

Post Options Post Options   Quote Sinisa KG Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Nov 2012 at 17:50
Neso,nas spisak pojacala (kao sto i sam znas) je vrlo ozbiljan i iz licnog iskustva ti mogu reci jedno-Lab gruppen...Zasto-cuo si ga,tonski je u AB testu obrisao ostale brendove i tu za nas prestaje lutanje-pola sveta koristi Lab-a a ostala polovina druge brendove(u Touring-u naravno).Powersoft je na dobrom glasu-nisam ga slusao(osim stare serije koja je dosta losa)-mozda je on ozbiljan konkurent Lab-u ali ga kod nas nema i to moze biti problem kada ti zatreba vise komada nekad a ti imas jedan...Drugo servis,i dali je pouzdan na teske uslove koje rental donosi...Na kraju covek ocenjuje dali je zvuk dobar ili ne uporedjujuci ga sa necim sto je vec cuo-a pitanje je koliko smo svi mi naslusani ozbiljnih razglasnih sistema ili kvalitetnog zvuka-i samim tim merodavni za ocenu bolje-gore(polazim od sebe prvo).Cena,pouzdanost i zadovoljni klijent(tonac,bend,publika)kreiraju kupovinu opreme(kod nas)-a tu je Lab Gruppen bez konkurencije-za sad.Smile

Edited by Tricky - 03 Nov 2012 at 17:56
Back to Top
Tricky View Drop Down
Admin Group
Admin Group

Post Options Post Options   Quote Tricky Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Nov 2012 at 18:02
Nazalost mi smo u nasem rentalu osudjeni na d&b D12 pojacala.
Ali za monitore koji dozvoljavaju da koristimo druga pojacala obavezno uzimamo LAB.
Tu nema sta da se prica, doda ili oduzme.

Back to Top
Groupie
Groupie
Expert

Post Options Post Options   Quote neshatomic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Nov 2012 at 19:20
Moj favorit je bio lab gruppen fp 6400,zato sto mi odgovara njegova snaga,kilaza i zato sto je 2 kanala,za razliku od 10000q koji se ne moze za neke manje poslove razdvajati na dva razlicita mesta.
Lab fp 10000q bi mi svakako bilo jeftinije resenje ,jer se dobija 4 kanala...

Ali lutajuci po stranim forumima naisao sam na TEST na kome je powersoft oduvao LABa u gotovo svim segmentima i tako sam odustao od LABa.

Postavicu link testa pa pogledajte sami.Ko zna engleski shvatice svaki detalj,na testu su  pojacala 1. lab 6400, crown i tech 8000 i powersoft digam k6,k10

Postavljeni su tacni grafikoni gde se jasno vidi da je powersoft ubedljivo najbolji u :
1.freq response
2.power VS time (odnosno koliko moze maximalnu snagu da drzi u jedinici vremena gde je podatak LABa apsolutno porazavajuci jer moze da drzi punu snagu samo 0.1 secundu, crown i tech 8000 skromne 2 secunde ,a powersoft 10 secunde )

i u drugim segmentima

evo testa : http://www.diy.poweraudio.ro/albums/userpics/10001/BENCH_COMPARISON_TEST.pdf

Sto se tice Lab gruppena 10000Q koji bi mi iskreno bio najjeftinije pametno resenje ,kod njega mi se ne svidja sto kada su u punoj snazi svi kanali oseca se nedostatak u napajanju ,a i kazu da nije idelano resenje za basove.
Back to Top
Sinisa KG View Drop Down
Admin Group
Admin Group

Post Options Post Options   Quote Sinisa KG Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Nov 2012 at 20:07
Iskreno da ti kazem nisam primetio taj nedostatak u napajanju,hoces da mi opises sta je to,kako se manifestuje-koliko puta si ti slusao Laba da radi u punoj snazi,drugo FP i FP+ serija nisu iste ni po napajanju ni po zvuku-tako da ti testovi nisu bas merodavni za ovu situaciju-nikako nemozes suditi o pojacalu gledajuci grafikone ili slusajuci price drugih-nefavorizujem Lab-a ali radim sa njim vec duze vreme i to ozbiljne stvari bez problema-trebao bi da ga imas makar na 2 nedelje da bi doneo zakljucke o nedostacima ili prednostima i to na razlicitim vrstama razglasa i ne u dvoristu vec u realnoj situaciji.Ovo pisem dobronamerno a ne da bi podcenio necije iskustvo-Lab nije pojacalo koje je savrseno ali je bolje od drugih koje smo imali-i to je dokazano na terenu a ne na testovima na internetu.Smile
Back to Top
Groupie
Groupie
Expert

Post Options Post Options   Quote neshatomic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Nov 2012 at 20:38
I sam se secas da smo zajedno zakljucili to u sumadija bioskopu kada si probao sa EAWom.
I sam si to rekao.Ne znam sta se od tada promenilo?

Drugo to su reci ljudi koji rade mnogo ozbiljnije stvari i od tebe i od mene,koji pored tih pojacala imaju u svom vlasnistvu i crown i tech 8000 ,kao i lab gruppen fp 14000 itd

Tako da su njihova shvatanja apsolutno realna jer su sve to uporedno testirali i ne samo slusali vec i izmerili mernim instrumentima kao sto si video iz gore navedenog testa NEMA TU NISTA REKLA KAZALA vec tako je kako jeste.To je zakljucak ne jednog ,vec mnogih  ljudi iz sveta koji ih imaju.Tako da sigurno nisu svi ti ljudi blesavi i ti testovi losi,a je jedan covek to rekao onda bi se naravno zapitali.Jednostavno to je nedostatak konkretno cetvorokanalnog modela 10000q ,toga nema kod drugih lab modela,ali tako je i ti to znas .

Pozdrav
Back to Top
Marjan Milosevic View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Glavni Expert

Post Options Post Options   Quote Marjan Milosevic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Nov 2012 at 21:03
Moj partner Jim iz Kanade je imao 8 komada 10000Q koje je koristio uz Linex line array.
Prodao ih je jer mu se zvucno nisu dopali i zamenio za FP+14000. Neznam iz kog razliga ali je 10000Q po mnogima najlosije Lab Gruppen pojacalo ikad.
Nisam ga licno koristio mada opet kazem ukusi su razliciti. To pojacalo koriste dve firme ovde. Jedna uz JBL725 i to zvuci sasvim solidno, dok recimo ona druga firma koja ih koristi za Coda line array postize fantastican zvuk njime. Tako da sve treba probati.
Jos jedna stvar, Lab Gruppen je tako koncepiran da daje dinamicku snagu (kakva je uostalom i muzika) Jedan udarac bas bubnja svakako i ne traje duze od par mili sekundi. 
Sto znaci da on nema potrebe da daje kontinuirani maksimum. Nego u pikovima.
Ti Neso lepo uzmi od Sinise ovaj koji on prodaje pa probaj sa tvojim 725 i poredi sa time cime mozes. 
Ovi ovde koriste jedan 10000Q na 4 komada 725. To radi sasvim solidno. 

Da dopunim jos jednu stvar, grafikoni su jedna stvar, kako zvuci pojacalo je sasvim druga stvar. 
Sto se tice K serije Powersoft ima ih Sky Music i zadnji put kad sam ih video koristili su ih uz BH760 subove. Radilo je to na sabovima odlicno. Medjutim kod srednjih i visokih tonova je Lab Gruppen u prednosti poprilicno.
Powersoft je previse hladan.
Zvuk koji dobijam konkretno kod Bold Audio pasivnih kutija nikako nemogu da dobijem iz aktivne kutije treane powersoft modulom. Ipored DSP uredjaja i svih ostalih stvari koje poseduje.
Dobijem potpuno isti grafikon na merenju, ali zvuk jednostavno nije isti.

Edited by Marjan Milosevic - 03 Nov 2012 at 21:08
Head of Engeneering at Bold Audio Inc.

www.bolaudioinc.com

https://www.facebook.com/BoldAudio
Back to Top
Sinisa KG View Drop Down
Admin Group
Admin Group

Post Options Post Options   Quote Sinisa KG Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Nov 2012 at 21:07
U Sumadiji je bio Turbosound procesor LMS D6 koji nazalost ima relativno los limiter  i samim tim je prouzrokovao efekat "gusenja" sabova-sto se promenilo sa BSS FDS 336T drasticno-to se promenilo u konkretnom slucaju-mi sa napajanjem nemamo problema-iako jedan 10 000 FP+ gura 4 Turbosound TSW 218 sub-a,a taj problem nije primetio niko od ljudi koji su kao tonci radili na nasem sistemu-i domaci i iz okolnih zemalja-tako da nemogu prihvatiti takvu opasku zdravo za gotovo-od navedenih pojacala o kojima si razmisljao imali smo sve-i prvi test za kupovinu Lab gruppen pojacala je bio sa Crest 9200 pro,MC2 E45 i Camco Vortex 6 pa smo culi razliku-i Crown I Tech 4000 i Macro Tech I 9000 smo imali-popunili smo spisak ali ipak je najuniverzalnije i najrasprostranjenije pojacalo na svetu ipak Lab...I zvucno najizbalansiranije(po meni).Ako zelis da poredimo Powesoft sa Labom-onda je u toj klasi PLM serija gde model 20 000Q ima masivnih 4400w na 4 oma po kanalu(4 kanala) i 4x5000w na 2,7 ohm-a,4 kanala DSP Lake(DOLBY)koji je inace sam vrh dsp procesora u svetu i Dante network protokol koji je postao standard(Yamaha u novoj CL seriji mixera ga koristi za komunikaciju sa snake unit-om i Allen Heath je izbacio network karticu za njihov GLD i I Live dig.seriju mixera)-pa se moze digitalno povezati mixer i pojacala i izbeci nepotrebna analogna konverzija....Nemam nista protiv da ti dam jedno pojacalo da ga testiras par dana-a ako zelis Powersoft samo napred-taman da napravimo uporedni test...Smile
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 8>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 9.74
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0.141 seconds.