Chameleon Rental Company Homepage
Forum Home Forum Home > SOUND > Hi Fi
  New Posts New Posts RSS Feed: Moj HiFi sistem je...
  FAQ FAQ  Forum Search   Calendar   Register Register  Login Login

Moj HiFi sistem je...

Post Reply Post Reply
Author
Admin Group
Admin Group

Online Status: Offline
Post Options Post Options   Quote Tricky Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Moj HiFi sistem je...
    Posted: 04 Nov 2012 at 19:17

Podelite sa nama sistem na kome trenutno slušate omiljenu muziku i zašto baš te komponente!
Da li bi ste nešto menjali u njemu i razlog.
Back to Top
pa1x pro elite View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Quote pa1x pro elite Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Nov 2012 at 22:38
Trenutno slusam muziku preko ovoga
sony mhc-rg330 2x120W
http://img820.imageshack.us/img820/9552/20121104222128.jpg
i zvučnici
http://img405.imageshack.us/img405/316/20121104222107.jpg
za sada jedino bi nadopunio jednim wooferom ,da ide nisko i to bi bilo to.
Back to Top
neskor View Drop Down
Admin Group
Admin Group

Post Options Post Options   Quote neskor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Nov 2012 at 13:31
Moj trenutni sistem:
Izvor: Squeezebox Touch + DIY DAC (EZDac+Sowter+6n2p lampaski izlaz)
Pojacalo: SET D3a/300B DIY 
Zvucnici: Tannoy 15" Monitor Gold + JBL 2451+Be Truextent+Jabo KH53 horn+Fostex T900a

Back to Top
neshatomic View Drop Down
Groupie
Groupie
Expert

Post Options Post Options   Quote neshatomic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Nov 2012 at 15:42

u jednoj sobi 

AURA evolution 1000 amp
CD marantz 67 SE
CD cyrus
dek Nakamichi RX 505 legendarni najbolji troglavi dek.
Zvucnici TDL RTL3

U drugoj sobi :

Yamaha P 2200 snagas
Yamaha C2 predpojacalo
yamaha CDX 880
yamaha tx 350

Mission 752 zvucnici ( sa tim sto se nadam da cu uskoro zameniti zvucnike sa Infinity kappa 8

Edited by neshatomic - 06 Nov 2012 at 15:48
Back to Top
neshatomic View Drop Down
Groupie
Groupie
Expert

Post Options Post Options   Quote neshatomic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Nov 2012 at 15:50
Back to Top
cika musa View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Quote cika musa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Feb 2013 at 12:38
vremenom sam imao svašta...
vec duze vremena zaustavio sam se (mozda je raulog cca 120m2 prostorija)  na  minimalizam:
 izvor zvuka su mi razliciti mediji  TV,satelitska,you tube,kablovska  blue tooth,a datoteka s nasnimljenom muzikom stick
koji ubacim u digit ricivier...  sve sto zelim cuti-to  pretezno na displeju plazme i vidim...

2 x tannoy monitor gold 15 -zbog nedostatka visokih na maloj snazi-koristim skrivene twitere
3 x Bose (centar i sateliti) nevidljivi su (prekriveni u prostoriji -estetski razlog) driveri iz 802
1 x bass jbl 2241 18" (također prekriven u prostoriji)

s svim ovim upravlja jedan vrhunski processor  sorround  koji ima daljinski i mogucnost separatnog pojacavanja u svakom momentu-gotove programe, aktivnu  kontrolu,kao i sound modele...
snaga je iz 6 mono blokova digit power...2 x 400  3x50 1x800  sve je na 8 oma...0,001 THD
nista ventilatori, sve bešumno,nista  komplicirano... sve upakovano u jednu kutiju,manju...
upali-ugasi prekidac
pojacaj- smanji rucno ili preko daljinskog... pregled svega na displeju TV

nekada prije :
cijevno pojacalo klasa AA, ispod musical fidelity 40 kg,pure clas A, CD wadia, pa onda  ONKIYO
marantz... hrpa kablova... hoces gledati film-dok sve ustimaš, pusti CD  ustani-prepješaći
iz daljine ne vidis titlove, ne ocitaje... gramofoni thorens-zvucnice ortofon...
MP3 player...nevalja zvuk...smanji ovo-pojacaj ono... equalizer...  na ovoj pjesmi  spusti na aktivi  rez do 40 Hz... daj jos outa...
ovako je to sve riješeno... ugoda!
šta god pustiš-sve dobro zvuči...  žena pravi ručak-radi kuču...pojačaj miško...
djeca slave rođendan... party...40 njih na galeriji iznad boravka,120 ih dole...samo pojačaj...
ovo je  prijasnji sistem... od svega ovoga ostao je samo ovi visoki tannoy- prednji par...
kad poslikam-okacit cu koju sliku...

Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 9.74
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0.094 seconds.